Tenerife Logo
SākumsEkskursijasAktīvā atpūtaKuģi un JahtasParki un ŠoviApartamentiGalerijasKontaktiViss par Tenerifi

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Tenerifes Ceļvedis iesaka
TOPRIEPAS.LV

Tenerifes Ceļvedis iesaka

Ūdensmoču safari
Ūdensmoču izbraucieni Tenerifē

Izbraucieni ar kvadracikliem
Izbraucieni ar kvadracikliem Tenerifē

Kuģīšu izbraucieni
Kuģīšu izbraucieni Tenerifē

Makšķerēšana okeānā
Makšķerēšana okeānā Tenerifē, Big game fishing Tenerifē

Šovu apmeklējumi
Šovu apmeklējumi Tenerifē

Trekings Mascas aizā
Trekings Mascas aizā

Paraglaidings
Paraglaidings Tenerifē

Zirgu un Kamieļu izjādes
Zirgu un Kamieļu izjādes

 

Salas apskates ekskursijas
Salas apskates ekskursijas Tenerifē

Daivings ar bruņurupučiem
Daivings ar bruņurupučiem Tenerifē

Delfīnu un vaļu vērošana
Delfīnu un vaļu vērošanas izbraucieni Tenerifē

Tenerifes Ceļvedis iesaka

Ģimenes parku apmeklējumi
Jungle Park Tenerife

Ūdensmoču izbraucieni
Ūdensmoču Safari Tenerifē

Ekskursijas - Tenerife, La Gomera, Gran Kanārija
Ekskursijas pa Tenerifi, La Gomeru un Grankanāriju

Kuģīšu izbraucieni
Kuģīšu izbraucieni Tenerifē

 

Interesanta un noderīga informācija par Tenerifi.

Kas tad ir Tenerife? Un kāda tā ir?

 

Tenerife ir lielākā no Kanāriju salām (2034 km2) un ir populārs atpūtas tūrisma galamērķis, kas piesaista ar daudzveidīgām dabas ainavām, salā dzīvo 889 833 vietējie iedzīvotāji (2008. gada dati). Salu ik gadu apmeklē apmēram 5 miljoni tūristu. Tenerifē notiek arī pasaulē otrs lielākais karnevāls pasaulē - Carnival of Santa Cruz de Tenerife. Tenerife arī ir vienīgā Spānijai piederošā sala, kurā ir divas lidostas.

Salas dienvidu daļā atrodas lielākie un populārākie kūrorti, jo šeit ir vissiltākais klimats. Salas  rietumu daļā ir nedaudz vēsāks, toties daba ir zaļāka. Visapkārt salai plešas kalnu grēdas, bet salas centrālajā daļā atrodas pasaulē trešais lielākais vulkāna krāteris - Kanades del Teide, kura diametrs ir 29 km.

Kādreizējo "iezemiešu" iedzīvotāju guanču valodā Tenerife nozīmē: „Sniega kalns”. Šāds salas nosaukums cēlies no Teides vulkāna sniegotās virsotnes, kas ir arī augstākais punkts visā Atlantijas okeānā (3718 m).

Salas ziemeļu piekraste ir klinšaina, krasti  - augsti un stāvi, šajā daļā ir mitrāks un vēsāks klimats. Dienvidu piekrastes savukārt ir seklas, lēzenas pludmales mijas ar klinšainām kraujām. Salas iekšienē plešas kalni, banānu plantācijas un vīnogulāji.

Vēsos ziemeļu vējus aiztur augstie kalni, tāpēc dienvidu daļā ir siltāks un saulaināks laiks – tikai daži desmiti kilometru, bet šķiet kā jau pavisam cita zeme. Uz salas ir mūžīgais pavasaris. Salā ir iespējams atrast gandrīz visu pasaules klimata zonu augu valsti. Te lieliski ir ieaugušies savulaik no Meksikas ievestie kaktusi, ir daudz palmu, agavju, kaučuka koku un oleandru.Palmas TenerifēPuķes TenerifēKaktusi Tenerifē

 

Kanāriju salu vēsture.

Pirmie Kanāriju salu iedzīvotāji bijuši guanči, kas dzīvojuši diezgan noslēgtu dzīvi. Guanči minēti feniķiešu, grieķu un romiešu rakstu avotos. Salu pirmiedzīvotāji cieta no nemitīgiem arābu iebrukumiem.

Franču pētnieks Jean de Bethencourt 1402. gadā kļuva par ekspedīcijas vadītāju, devās uz salām un izkāpa krastā Lanzarotes ziemeļu pusē. No tās viņš ieņēma Lanzaroti, Fuerteventuru un el Hierro. La Gomeras, Gran Kanārijas, Tenerifes un La Palmas iedzīvotāji pretojās iekarotājiem gandrīz simts gadus. Tomēr 1495. gadā Kanāriju salas neizturēja un padevās spāņu spiedienam.

Bagātās salas piesaistīja visas Eiropas tirgotāju un dēkaiņu uzmanību. Kristofora Kolumba 1492. gadā atklātie jaunie kuģošanas ceļi palielināja Kanāriju salu nozīmi.

Līdz 19. gs. salu valdības centrs atradās GranKanārijā. Las Palmas, salas galvaspilsētā, Puerto de la Lūzas ostā, krājumu papildināšanai pirms tālā jūrasbrauciena piestāja visi Eiropas kuģi, kas devās jauno zemju meklējumos, bet vēlāk pēc Amerikas un Rietumindijas ceļa atklāšanas piestāja arī visi tie kuģi, kuri devās uz jaunajiem kontinentiem.

Pagājušā gadsimta sākumā divas pilsētas – Las Palmas GranKanārijas salā un Santa Krusa Tenerifes salā – sāka sacensties savā starpā par to, kurai ir vairāk tiesību būt par salas galvaspilsētu. Šā strīda dēļ izveidojās divas provinces – Austrumu un Rietumu.

No 1936. gada līdz 1975. gadam Kanāriju salās (izņemot Palmas salu), tāpat kā visā Spānijā, valdīja ģenerāļa Franko režīms. Pēc viņa nāves sākās demokratizācijas process un strauja ekonomikas augšupeja.

1982. gadā Kanāriju salas ieguva autonomiju. Kopš tā paša 1982. gada Kanāriju salas (kā Spānijas autonomais apgabals) ir iekļautas NATO, bet kopš 1986. gada ir arī Eiropas Savienības teritorija.

 

Šajā attēlā redzamas 7 lielākās Kanāriju salas (no kreisās puses) - El Hierro, La Palma, La Gomera, Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote.

Kanāriju salas

 

Kanāriju salām ir viens vienots karogs un katrai salai vēl ir atsevišķi savs karogs. Zemāk redzami (no kreisās puses) - Kanāriju salu un Tenerifes karogi.

Kanāriju salu karogsTenerifes karogs


 

Klimats Tenerifē. Kad vislabāk doties uz Kanāriju salām?


Kliimats Tenerifē ir patīkams, nekad nav pārāk auksts un nekad nav pārāk karsts. Sala atrodas subtropu klimatiskajā joslā. Salas dēvē par - mūžīgā pavasara salām, kas izpaužas arī klimatā, ik pa laikam ir kāds mākonītis un uzpūš vējiņš.

Ziemas ir mazliet vēsākas kā vasaras, biežāk gadās lietus. Ziemā vidējā temperatūra Tenerifes dienvidu daļā ir +21° .. +23°. Vasarās vidējā gaisa temperatūra ir apmēram +25° .. +30°. Dažkārt vasarā dienās, kad valda vēji no Sahāras tuksneša puses, temperatūra sasniedz arī +40° .

Temperatūra Tenerifē

Sezona Tenerifē ir visu gadu, un kā redzat grafikā temperatūras svārstības ziemā un vasarā nav īpaši lielas. Peldēties, sauļoties var visu gadu, tāpēc arī braukt atpūsties var visu cauru gadu! Lai arī kā, vislabāk katram pašam izvērtēt vasaras un ziemas plusus un mīnusus:

Plusi vasarai: biežāk saulains, ļoti,ļoti maza lietus iespējamība, aktīva tūristu sezona, garākas dienas un īsākas naktis.

Mīnusi vasarai
: bieži ir ļoti karsts arī naktīs, kas var traucēt, ja viesnīcā/apartamentos nav kondicionieris, dārgākas aviobiļešu cenas.

Plusi pārējā laikā
: joprojām silts laiks, kad Eiropā ir ziema, lētākas aviobiļetes, viesnīcas utt., patīkama, silta gaisa temperatūra gan dienā, gan naktī.

Mīnusi pārējā laikā: lielāka iespējamība lietum un mākoņainam laikam, mazāk cilvēku ielās, jo nav atvaļinājumu sezona, īsākas dienas, garākas naktis.

Peldēšanās sezona ir visu gadu, ūdens temperatūra okeānā ziemas sezonā vidēji ir ap +20° .. +21°, vasaras sezonā ap +22° .. +24°. Vissiltākā ūdens temperatūra ir augustā un septembrī ap +24°.

 

Teides vulkāna nacionālais parks.

 

Teides vulkāns ir trešais lielākais vulkāns pasaulē, tā arī ir Spānijas augstākā virsotne. Tā sniegotā virsotne savulaik gluži kā bāka tika izmantota par ceļa rādītāju. Savulaik vulkāns bijis ap 4500m augsts, bet pēc 1706. gada izvirduma krietni vien sarucis. Pēdējo reizi vulkāns atmodās 1909. gadā un kopš tā laika tas ir mierīgs un izdzisis.

Teides vulkāna teritorija, kas atrodas 2000 metru virs jūras līmeņa, ir pasludināta par nacionālo parku. Tās teritorijā var droši pastaigāties un gūt bagātīgus iespaidus par visapkārt valdošo skaistumu.

Netālu no automašīnu stāvlaukuma atrodas  Los Rokoso de Garsijas klintis. Tās redzamas daudzās salas reprezentācijas kartītēs, un daudzās atklātnītēs, ko tirgo suvenīru veikaliņos. Pirms eiro ieviešanas to attēls rotāja spāņu 1000 pesetu banknotes.

Pirms 200 gadiem dabas pētnieks Aleksandrs fon Humbolts līdz Teides virsotnei kāpa 29 stundas. Mūsdienās interesenti līdz 3555 metru augstumam pa trošu ceļu ar komfortablu vagoniņu var pacelties 10 minūtēs. Lai nokļūtu līdz pašai augšai atlikušos 163 metrus nāksies pieveikt kājām. Augšā paveras aizraujoši skati - sastingušas lavas gabali, klintis, dažkārt virsotnē – sniegs. Ainava atgādina Mēness vai Marsa virsmu, tādēļ arī vulkāna Teides pakāji sauc par Mēness ieleju. Šeit ir uzņemtas filmas „ Zvaigžņu karaļi”, „Miljons gadu pirms mūsu ēras”, „Pērtiķu planēta” u.c. Saulainā dienā no Teides vulkāna virsotnes var redzēt arī citas Kanāriju salas, ļoti bieži redzamas - GranKanārija, La Gomera un La Palma. Katrā ziņā no vulkāna augšas paveras skats, kas ilgi paliks jums atmiņā.

Teides vulkāns
Teides vulkāns

Nedēļa Piena ceļa dzīvē.

Norvēģu fotomākslinieks Terje Sorgjerds veicis apbrīnojamu darbu, pavadot nedēļu Teides kalnā Spānijā, Tenerifes salā, un fotografējot debess sfēru. Fotogrāfs tur atradies no 4.līdz 11.aprīlim (2011.g.) un tik ļoti aizrāvās, ka visu šo dienu laikā gulēja labi ja vien 10 stundas. Iespaidīgi skati.


 

 
   

AKTUĀLI

AKTUĀLI

AKTUĀLI

IESAKĀM

Motociklu noma

Motociklu noma Tenerifē

Apceļo Tenerifi motocikla mugurā. Piedāvājam nomāt "chopper" un "naked" tipa motociklus.. kā arī Spyder.. LASĪT TĀLĀK...

 

Transfēri & Auto noma

Lidostas transfēri Tenerifē

Piedāvājam Transfērus gan no, gan uz lidostām, gan citām Jums interesējošām vietām. Kā arī sadarbībā ar CICAR, piedāvājam - auto nomu... LASĪT TĀLĀK...

Apartamentu noma

Apartamentu noma Tenerife

Piedāvājam īstermiņā nomāt labus apartamentus Tenerifes dienvidu daļā.. LASĪT TĀLĀK...

Mūs atbalsta:

Grāmatvedības pakalpojumi SIA Akonts /www.akonts.lv/
 

 ©2011-2013 copyright Tenerife Sur Excursiones SL

  статистика  
SIA Akonts Grāmatvedības pakalpojumi /www.akonts.lv/